graphics by Piotr Koscielski

Nasza gwarancja

Nasze metody

Poszukiwanie bezpośrednie (executive search) - metoda stosowana w celu pozyskania kandydatów na najwyższe stanowiska menedżerskie oraz stanowiska o rzadkiej specjalizacji. Przeprowadzamy je w oparciu o naszą znajomość rynku oraz zgodnie z życzeniami i zaleceniami klienta. Poszukiwania bezpośrednie polegają na umiejętnym i dyskretnym docieraniu do aktywnych zawodowo kandydatów, którzy spełniają kryteria określone przez klienta oraz zainteresowaniu ich przedstawioną ofertą.

Rekomendacje i Networking – w celu identyfikacji potencjalnych kandydatów wykorzystujemy różne źródła informacji takie jak naszą ogólna wiedzę o rynku, nasze doświadczenie z poprzednich rekrutacji oraz informacje pozyskane od znanych nam kandydatów oraz innych osob z branży. W przypadku konkretnego projektu rekrutacyjnego uruchamiamy nasze narzędzia i kanały, które pozwalaja nam w krótkim czasie pozyskać cenne informacje dla konkretnego projektu.

Analiza bazy danych kandydatów – zawierającej dane kilkunastu tysięcy starannie wybranych kandydatów z grup zawodowych, w których się specjalizujemy. Używamy własnych narzędzi informatycznych, które umożliwiają bardzo dokładny opis umiejętności kandydata jak również uwzględnienie jego preferencji i planów zawodowych. Przeważająca większość naszych kandydatów nie szuka aktywnie pracy lecz jest jest zainteresowana świadomym planowaniem swojej kariery zawodowej. W przypadku zaistnienia oferty odpowiadającej tym planom kontaktujemy się z kandydatem próbując go taką ofertą zainteresować.

Ogłoszenia rekrutacyjne – zarówno na stronie internetowej Purcon Poland jak również w wybranych serwisach internetowych i innych mediach. Nasza specjalizacja w wybranej grupie zawodów przyczynia się do tego, że nasza strona internetowa jest chętnie odwiedzana przez specjalistów właśnie z tej grupy.